Paieška

Aš labai ilgai atidėlioju rašyti įrašus apie nepatikusius produktus. Vis galvoju, o gal ilgiau panaudosiu ir man patiks, nutiks kažkoks stebuklas ir produktas taps stebuklingas. Retais atvejais taip ir nutinka, bet deja, ne visada. Todėl ir šią apžvalgą, apie lietuviškos kompanijos SOLIDU kietą šampūną aš vis stūmiau ir stūmiau nuo savęs. Tam turėjau dvi priežastis. Visų pirma apie jų gaminius kalbėjo visi blogai, marketingas buvo toks įkyrus, kad nusprendžiau palaukti kol nuslūgs šita banga. O antra priežastis – produktas ir pati koncepcija manęs nesužavėjo.

Taigi apie viską nuo pradžių. Manau jau tikrai nėra žmonių, kurie nebūtų matę ir visiškai nieko nežinotų apie SOLIDU produktus. SOLIDU – tai aplinkai draugiška kietoji kosmetika, pagaminta Lietuvoje. Nors kasdienėse kūno priežiūros priemonėse yra net 80% vandens, SOLIDU pagaminti tik iš koncentruotų aktyviųjų komponentų ir šiems produktams nereikia plastikinės pakuotės. Aplinkai draugiškos SOLIDU priemonės yra praturtintos odai naudingais aliejais, augalų ekstraktais bei natūraliais eteriniais aliejais. 
SOLIDU produktai yra tokie pat veiksmingi, kaip ir skystieji, juos naudoti labai paprasta, o jūs neišmetate dar vieno plastikinio buteliuko
.

Trumpai tariant, pagrindinė idėja – sumažinti plastiko vartojimą ir neteršti gamtos kenksmingais komponentais. Būtent dėl šios idėjos aš ir įsigijau kietą šampūną BALANCE riebių plaukų su mėtomis ir rozmarinais.

Jeigu tavo galvos oda labai greitai susiriebaluoja, svarbu pasirinkti tinkamą plaukų priežiūros priemonę. Šis šampūnas tau, jei plaukai prašosi plaunami kiekvieną dieną! Jis suteiks taip norimą švarumo jausmą, pašalins nereikalingus riebalus ir aplinkos taršą, tačiau tavo plaukai liks sveiki ir neišsausinti.

Naudodami BALANCE šampūną, pastebėsite, jog plaukus galite plauti kiek rečiau. Šis produktas praturtintas natūraliu mangų sviestu ir ypatingu eterinių aliejų mišiniu, kuris padės subalansuoti riebalų gamybą: rozmarinais, mėtomis, kedrais, pelargonijomis ir citrinomis.

Kas man patiko:

  • Šampūno pavidalas. Smagu naudoti produktą tokiam ale “muilo” pavidale. Smagi ir įdomi patirtis.
  • Nesunkus naudojimas. Galvojau bus labai nepatogu muiluoti plaukus, tačiau šampūno forma padaryta labai patogiai ir jis neišslysta iš rankos.
  • Gausiai putoja.

Kas nepatiko:

  • Netiko mano plaukams. Nepastebėjau jokių pokyčių. Taip jis išplauna plaukus, tačiau tik tiek. Tikrai plaukų neploviau rečiau.
  • Kvapas. Man ženkliai per stiprus ir įkyrus.

Pats kietasis šampūnas, mano manymu, nėra blogas. Tiesiog netiko mano plaukams, negavau norimo ir žadėto rezultato. Tačiau tai nereiškia, kad produktas yra nieko vertas. Išbandyti kažką naujo ir nematyto juk visada įdomu.

Žinau, kad gal nuskambėsiu kaip kokia tamsuolė ir neišprusėlė arba visiškai nesirūpinanti gamta, tačiau noriu trumpai išsakyti savo mintis apie šios kompanijos ekologiškumo idėją.

  • Pakuotė. Jūs man pasakykite kame yra ekologiškumas? Taip čia ne plastikinė pakuotė, bet koks skirtumas? Juk lygiai taip pat aš dėžutę išmesiu. Kadangi šiukšles rūšiuoju, tai ir mano išmestą plastiką ir popierių vis tiek perdirba. Ieškojau informacijos, gal pakuotė perdirbta, biologiškai suyranti. Tačiau tokios informacijos neradau. Tad gal būtų ekologiškiau naudoti maišelius?
  • Produkto kiekis. Šampūno man užteko 15 galvos plovimų. Gamintojas teigia, kad jo užtenka 40-50 kartų. Jeigu man produktas būtų tikęs, tai aš turėčiau pirkti naują pakuotę kas mėnesį. Taigi skatinamas vartotojiškumas. O juk idėja būti draugiškiems aplinkai.
  • Higiena. Kiekvieną kartą po plovimo kyla klausimas, kur jį dabar padėti. Atgal į popierinę dėžutę nekiši, nes ji sudrėks. Ir kur ją tokią sumirkusią pastatyti? Ant vonios krašto ar duše nepaliksi. Pačio šampūno irgi nepaliksi atvirai padėto. Vanduo juk yra labai gera terpė plisti ir daugintis mikroorganizmas. Aš nesugalvojau kaip jį laikyti.

Nenorėjau pasirodyti pikta ir viskuo nepatenkinta, tačiau negalima viskuo aklai pasitikėti. Reikia įjungti kritinį mąstymą ir truputį praskleisti rožinius akinius. Šiais laikais gamintojai žaidžia terminais “ekologiška”, “draugiška aplinkai”, “tvarume su gamta”, “atsakingas vartojimas” ir t.t. Kadangi tema yra aktuali, tai užsirašius skambų šūkį tavo produktas bus perkamas.

Šaunu, kad yra galvojamos alternatyvos, šaunu kad jos kolkas netobulos, juk tik taip nueisime link tobulybės!

Pamaiva :*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *