Paieška

Jau kuris laikas mane kankina įdomios mintys. Ar pastebėjote, jog socialiniuose tinkluose vis labiau plinta zero waste virusas. Kodėl sakau virusas? Mano galva zero waste idėjos pradeda išsigimti. Toks jausmas, kad planetos saugojimas, vartojimo mažinimas ir pan. vyksta dėl mados. Aha, dabar madinga skelbtis, kad gyveni atsakingai, tai kodėl ir man taip nepadarius. Tapsiu populiari. Nesakau, kad visi, kurie stengiasi mažinti vartotojiškumą tai daro tik prieš kameras, tačiau einančių su mada tikrai netrūksta. Štai tu vienoje nuotraukoje liaupsini  menstruacinę taurelę, o kitoje reklamuoji eilinius kiniečių skudurus. Instagrame esu atradusi tikrai puikių profilių, kurie dalinasi įvairiausiai patarimais ir tikrai tai daro ne dėl to, jog dabar madinga gelbėti planetą. Sutinku, kad skleisti šias idėjas yra labai gerai, gal tikrai palies žmones ir nors vienas pradės šiukšles rūšiuoti. Mano galva, žmogus turi pats suvokti vartotojiškumo pasekmes mūsų planetai ir pats nuspręsti kada jam sustoti ir keisti savo gyvenimo įpročius. O jeigu tai bus primesta, nes dabar tai madinga, tai mes niekur nenueisime. Nes mados labai greitai praeina. Tuoj ant bangos atsiras kokia nors kita nauja idėja ir visi pradės ja sekti.

Aš pati jau ne vienerius metus rūšiuoju šiukšles, stengiuosi minimaliai sumažinti plastikinių maišelių vartojimą, gerą pusmetį, o gal ir daugiau neperku drabužių greitosios mados parduotuvėse. Stengiuosi rinktis daiktus, kurie yra draugiški aplinkai. Nelaikau savęs zero wastere, o tokia manau ir netapsiu niekada, nes esu kosmetikos maniakė :).

Iš įžangos jau turbūt supratote, jog šiandien noriu papasakoti apie draugiškus aplinkai produktus. Ir kas keisčiausia, tai nebus kosmetikos priemonės. Šiandien apžvalgoje –  daugkartinio naudojimo padeliai makiažui valyti. Nors su makiažu šiek tiek siejasi.

Instagramo platybėse atradau internetinės parduotuvės – nula profilį. Jie prekiauja įvairiais draugiškais aplinkai produktais. Nuo buitinės chemijos prekių iki higienos produktų. Jau kuris laikas mane tiesiog erzino ir pykdė, kiek išmetu vatos padelių besivalydama makiažą. Nors pilno makiažo kiekvieną dieną tikrai nesidarau, bet nusivalyti tušą prireikia net poros padelių. Dėl to nusprendžiau įsigyti daugkartinio naudojimo padelius.

Itin švelnūs, rankų darbo, Lietuvoje pagaminti ir ilgaamžiai padeliai padės išvengti vienkartinių makiažo valymo diskelių, kurie dažnai yra pagaminti iš medžiagų, netinkamų surūšiuoti ar kompostuoti ir panaudojus vos vieną kartą nugula sąvartynuose arba užkemša vandens valymo įrenginius. Vos keli daugkartiniai padeliai padės kurti švaresnį grožio ritualą bei tvaresnę aplinką. Po naudojimo, rekomenduojame padelius išskalbti rankomis su šiek tiek muilo ir padžiauti – taip jie tarnaus jums ilgiau. Retkarčiais galite juos išskalbti ir skalbyklėje su panašios spalvos audiniais, 40 °C temperatūroje, įdėjus į medvilninį maišelį, kuris taip pat yra komplekte. Venkit džiovinimo džiovyklėje. Susidėvėjusius padelius ir maišelį surūšiuokite su tekstilės gaminiais.

Aš pirkau rinkinį, kurį sudaro 4 skirtingų spalvų padeliai. Daug kam gali pasirodyti nepatogu, jog po kiekvieno naudojimo padelį reikia išplauti. Pradžioje ir aš galvojau, jog tai gali sukelti nepatogumų, tačiau greitai atsirado įprotis. Juolab, kad tai užtrunka kelias sekundes. Kol į veidą geriasi kremas ar serumas, vienas du ir padelis išplautas. Plovimui nereikia jokių specialių priemonių, išplaunu su tuo metu naudojamu muilu. Taip pat padelius galima skalbti skalbyklėje. Į rinkinį įeina maišelis, skirtas skalbti skalbimo mašinoje. Išplovus tikrai nelieka jokių makiažo dėmių ar jo likučių. Net vandeniui atsparus tušas išsiplauna be problemų.

Šiuos daugkartinius padelius naudoju jau keturis mėnesius ir negaliu atsidžiaugti kaip tai yra gerai. Širdis džiaugiasi kad neišmetu begalės vienkartinių vatos padelių. Stalčiai neprikrauti pakuočių. O važiuojant į keliones kiek vietos susitaupo. Įsimetei vieną padelį ir viskas. Per keturis mėnesius nesutryniau dar net vieno padelio. Tai likusių trijų man užteks tikrai ilgam.

Padeliai nėra dideli 8×8 cm. Pagaminti iš medvilnės. 4 padelių rinkinys kainavo 6,46 EUR. Galima rinktis rinkinį, kurį sudaro 8 vienetai. Tokio rinkinio kaina 10,49 EUR. Bet jau 8 tai tikrai iki gyvenimo galo užteks J

Siūlau aplankyti nula internetinę parduotuvę ir jų instagram paskyrą, kurioje būna patarimų ir įvairių diskusijų. Taip pat instagrame galite užsukti į parduotuvėlę @Pas Giedrę, Taip pat siūlyčiau pasekti (jeigu dar nesekate) @viktorijakord. Viktorija labai įkvepia gyventi atsakingiau, motyvuoja daryti tai ką nori ir nepasiduoti blogoms mintims. Taip pat pas ją visada rasite puikių maisto receptų ir šiaip pailsinsite akis nuo visokių blizgučių.

Pamaiva :*

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *